Oto Kuaför

Aracınız baştan aşağı temizleniyor...

Aracınızı teslim aldıktan sonra ilk işimiz aracınızın her yerini kontrol edip nerelerin ne derecede temizliğe ihtiyacı olduğuna bakıyoruz.

Ardından temizleme işlemlerine başlıyoruz.

Önce paspasları çıkarıp elektrik süpürgesi ile koltuklar dahil komple tozları süpürüp temizliyoruz. Oto Kuaför uygulamasına ilk olarak tavandan başlıyoruz. Tavan döşemesini sıcak buhar püskürterek yumuşatıp, mikrofiber bezimiz ile silerek güzelce kiri yumuşatıyoruz.

Tavanda kesinlikle fırçalama ve vakumlama yapmıyoruz. Tavanda fırça ve vakum sarkma ve bozulmalara neden olacaktır.

Tavan kir yumuşatma işleminden sonra önce sol ön koltuk olmak üzere sonrasında arka koltuklara son olarak sağ ön koltuğa geçiyoruz. Koltuklarınıza yurtdışından ithal getirilen insan sağlığına zararsız leke çıkarıcı özel deterjanla ilaçlama yapıyoruz. Sonrasında koltukların her birini güçlü vakumlu sanayi tipi makinamız ile fırçalama işlemine başlıyoruz.

Son olarak güçlü vakum cihazımız ile yumuşamış olan tüm kirleri vakumlayarak alıyoruz.

Koltuk kirlerini sanayi tipi güçlü vakumlu elektrik süpürgesi ile çektirmek en önemli kısımlardan biridir, çünkü güçlü vakum ile çekilemeyen kirler yine aynı yerinde kalacağından diğer tüm işlemlerin bir faydası olmayacak ve bir süre sonra o kirler koltuklarda kusma dediğimiz kirlerin tekrar yüzeye çıkmasına neden olacaktır.

Koltukların temizliği bittikten sonra Araç içi kapı döşemesi ve plastik aksamlar dahil temizlemeye başlıyoruz. Koltuklarda olduğu gibi önce fırçalama, elektrik süpürgesiyle çektirme ve plastik aksamların temizlenmesini yapıyoruz. Kapı içleri temizlendikten sonra aracın tabanına daha güçlü deterjan karışımı püskürtüp daha sert fırça ile fırçalayıp kirlerin çıkarılmasını sağladıktan sonra elektrik süpürgesiyle çektiriyoruz.

Buhar, ilaçlama, fırça ve vakum uygulamalarından geçen koltuklarda kir ve leke kalması imkansızdır. Vakumlama yöntemi ile temizlendiği için koltuklar kesinlikle kusma yapmaz.

Araç İçi Kurutma Uygulaması

Aracın tüm iç temizlik işlemleri bittikten sonra aracınızı ahtapot kurutma cihazı ile hiçbir ıslak yer kalmayacak şekilde tamamen kurutuyoruz. Ahtapot kurutma cihazı aracın içine sıcak hava vererek hızlı şekilde kurumasını sağlamaktadır.

Aracınız Dış Yıkamada

Öncelikle aracınızın dışının tozunu atması için yüksek basınçlı su ile yıkıyoruz.

Sonrasında yurtdışından ithal Fırçasız yıkama özellikli ve cilalı köpüğümüz ile nokta kadar yer kalmayacak şekilde aracınızı köpüklüyor ve 5 dakika beklemeye geçiyoruz çünkü; kirlerin gitmesi, aracınızın parlaması için cilanın boyaya işlemesini bekliyoruz.

Bekleme süreci bittiğinde yüksek basınçlı su ile tekrar güzelce yıkıyor ve dış kurutma işlemine geçiyoruz.

Makyajlama Zamanı

Tüm işler bittiğinde aracınıza makyaj yapma zamanı gelmiş demektir. Aracınızın iç göğüsü, kapı içleri, kapı fitilleri kısacası tüm plastik aksamları profesyonel plastik parlatıcı ve koruyucu madde ile kaplıyoruz.

Bu madde normal oto yıkamadakiler gibi sulandırılmış silikon malzemelerden değidir.

Aracınızın plastik aksamlarını uzun süre korur ve talebe göre parlaklık veya matlık verir. Kolay çıkmaz ve silikonlu malzemeler gibi toz tutup sizi rahatsız etmez. 

Tüm detaylı temizlik işlemlerimiz bittikten sonra lastiklerinizi de parlatıp temizleme işlemlerinin tümünü bitirmiş oluyoruz.

Aracınızın işlemlerini bitirdikten ve son kontrollerini yaptıktan sonra sizi arayıp, müsait olduğunuzda aracını teslim alabileceğinizi veya bizim teslim edebileceğimizi bildiriyoruz.